sweet pregna aplikacja cukrzyca ciazowa
Pin It

Jesteś w ciąży i zmagasz się z cukrzycą ciążową? Ta aplikacja mobilna jest dla ciebie. Sweet Pregna, bo tak się nazywa, pomaga komponować specjalną dietę, kontrolować glikemię i zapisywać na bieżąco pomiary z glukometru. To duże ułatwienie dla przyszłych mam.   

SweetPregna to aplikacja dla przyszłych mam, która znając naszą masę ciała sprzed ciąży, wzrost oraz wiek ciąży ustala zapotrzebowanie kaloryczne, pomaga zdrowo się odżywiać oraz prawidłowo kontrolować glikemię. Podpowiada również jak powinna wyglądać zbilansowana dieta oraz czego nie powinno się jeść, aby nie podnosić poziomu cukru we krwi.


Przeczytaj również: Cukrzyca ciążowa a cukrzyca „zwykła”


W aplikacji możemy samodzielnie komponować swoje menu, jak i korzystać z gotowych przepisów. Znajdziemy w niej również dzienniczek samokontroli, dzięki któremu będziemy na bieżąco sprawdzać (patrząc na wykresy z normami), czy nasze wyniki są prawidłowe oraz zapisywać pomiary z glukometru, by później przekazać je w czytelnej formie lekarzowi. Ciekawą funkcją jest też moja aktywność, która pozwala na kontrolę wysiłku fizycznego, a także proponuje ciekawe filmy instruktażowe dla ciężarnych.

Jest to projekt NFZ-tu, współfinansowany przez Norweski Mechanizm Finansowy.

Aplikację można pobrać za darmo tutaj.

Więcej informacji na temat cukrzycy ciążowej znajdziesz poniżej: 

 

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

PODOBNE ARTYKUŁY

2 1160

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz