Pin It

Partner zaczął się skarżyć, że chrapiesz w nocy? „Ale przecież każdemu się zdarza”, myślisz. Nie bagatelizuj jednak problemu i wybierz się do lekarza. Według naukowców z University of Michigan, jeśli kobieta zaczyna chrapać w ciąży, to może być sygnał, że jest zagrożona wystąpieniem nadciśnienia i stanu przedrzucawkowego.

Badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wskazuje na istnienie ścisłego związku między chrapaniem w ciąży a nadciśnieniem. „Zaobserwowaliśmy, że częste chrapanie wiązało się z problemem wysokiego ciśnienia. A wiemy, że nadciśnienie w ciąży jest z kolei czynnikiem, który może się przyczynić do przedwczesnego porodu czy niskiej masy urodzeniowej dziecka” – mówi dr Louise O’Brien.

W testach wzięło udział ponad 1700 kobiet, spośród których 25 proc. zadeklarowało, że pierwsze epizody chrapania rozpoczęły się właśnie w ciąży. Jest to pierwsze tak duże badanie dotyczące tego zagadnienia i pierwsze, które wskazało, że chrapanie w ciąży, będące oznaką zaburzeń oddychania podczas snu, może stwarzać ryzyko dla zdrowia układu krążenia kobiety. O’Brien twierdzi, że w blisko 19 proc. przypadków nadciśnienia u przyszłych mam można złagodzić dzięki leczeniu leżących u ich podstaw problemów z bezdechem sennym.

Źródło: www.sciencedaily.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz