Pin It

Od 1 maja 2017 roku wchodzą zmiany dotyczące kobiet w ciąży pracujących przy komputerze. 

Dotychczas kobieta w ciąży mogła pracować przy komputerze maksymalnie cztery godziny na dobę. Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży lub karmiących dziecko piersią zakłada zmiany w tym zakresie. Od 1 maja 2017 roku ciężarnej będzie przysługiwać 15-minutowa przerwa w każdej godzinie pracy przy komputerze. W ten sposób po uwzględnieniu przerw jej łączny czas pracy przy monitorze wydłuży się z czterech godzin do sześciu. Nie może jednak przekraczać ośmiu godzin dziennie.

Częstsze przerwy w opinii Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego dają lepsze efekty dla zmniejszenia obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego podczas pracy w jednej pozycji, przed ekranem. Nieprzestrzeganie 15-minutowych przerw co godzinę będzie wykroczeniem przeciwko prawom pracownika.

Źródło: Rzeczpospolita

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz