Co zwiększa szanse na poczęcie? Regularny sen
Pin It

Co zwiększa szanse na poczęcie dziecka? Jak dowodzą najnowsze badania, odpowiedzialność za zajście w ciążę spoczywa m.in. na odpowiednio długim śnie. 

Naukowcy uważają, że ilość snu wpływa na określone hormonalne zmiany w organizmie, które mogą oddziaływać na płodność. Co ciekawe, niekorzystny wpływ ma zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża ilość snu.

W badaniu wzięło udział 656 kobiet, które poddały się zabiegowi zapłodnienia in vitro. Wyniki wskazują, że uczestniczki, które przesypiały każdej nocy 7-8 godzin, miały o 25 proc. większe szanse na to, że terapia zakończy się sukcesem, w porównaniu do kobiet, które przesypiały dziewięć lub więcej godzin. Z kolei w porównaniu do kobiet, które przesypiały mniej niż siedem godzin każdej nocy, szanse te były o 15 proc. większe.

Choć w badaniu uczestniczyły wyłącznie kobiety poddające się in vitro, to według specjalistów korzyści ze zdrowego snu mogą czerpać również kobiety, które starają się zajść w ciąże na drodze naturalnej. Naukowcy radzą, aby odpowiednią rutynę snu wprowadzić na co najmniej trzy tygodnie przed rozpoczęciem starań o dziecko.

Źródło: www.dailymail.co.uk

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz