Gwiazdy, które zdecydowały się na poród domowy
Pin It

Kiedyś poród w domu nikogo nie dziwił. Przyszłej mamie towarzyszyła akuszerka, a cały niezbędny sprzęt mieścił się w jej torbie. W miarę upływu lat poród uległ medykalizacji, a dom jako miejsce narodzin zaczął być postrzegany nie jak norma, lecz jako fanaberia. Dziś pogląd ten powoli się zmienia. Coraz więcej kobiet decyduje się na powitanie dziecka we własnych czterech ścianach. Wśród nich są również znane gwiazdy.

Pamela Anderson

W domu przyszli na świat obaj synowie Pameli Anderson. Poród odbył się w wodzie, w asyście położnej.

Demi Moore

Zwolenniczką porodów domowych jest również aktorka DemiMoore. W domu urodziła trzy córki.

Meryl Streep i Juliane Moore

To właśnie w domu swoją córkę powitała zdobywczyni Oscarów Meryl Streep. Na takie samo rozwiązanie zdecydowała się też aktorka Julianne Moore, która w taki sposób powitała córkę Liv.

Jennifer Connelly

Aktorka znana m.in. z filmu „Piękny umysł” urodziła w domu swoje drugie dziecko: córeczkę Agnes Lark. Poród odbył się w wodzie, a towarzystwa dotrzymywał jej mąż.

Cindy Crawford

Poród domowy wybrała także jedna z najbardziej znanych na świecie modelek. W narodzinach syna pomagała jej położna, pielęgniarka i mąż.

Mayim Bialik

Aktorka znana z serialu „The Big Bang Theory” urodziła w domu drugiego syna Fredericka. Obok położnej i męża towarzyszył jej również… starszy syn.

Gisele Bündchen

Kolejna supermodelka w gronie gwiazd, które zrezygnowały z porodu w szpitalu. „Poród to jedno z najbardziej niezwykłych i trudnych doświadczeń w moim życiu. Cieszę się, że mogłam urodzić w domu, gdzie czuję się bezpiecznie. Nigdy nie byłam tak bezbronna i silna równocześnie”, mówi Gisele. Modelka zdecydowała się również na poród w hipnozie.

Alanis Morissette

W domu swojego synka urodziła również  Alanis Morissette. „Chcemy, aby poród odbył się w domu, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko może mieć inne zamiary. Mam wspaniałą położną, towarzyszyć mi będzie także doula. Ale mamy plan B: skontaktowałam się z lekarzem, aby być przygotowaną, gdyby coś szło nie tak”, mówiła piosenkarka przed porodem.

Polecamy: 

Źródło: www.popsugar.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz