Pin It

Większość mam chce urodzić w czerwcu lub lipcu, jak wynika z najnowszych badań. Przeważają względy praktyczne – to dogodny czas na poród, a także można się długo cieszyć słońcem podczas urlopu macierzyńskiego.

Badania przeprowadził producent testów ciążowych Clearblue. Okazało się, że 20% z 2001 badanych mam chciałoby urodzić w czerwcu. Miesiące wiosenne i letnie były najpopularniejsze, deklasując zimę i jesień – w listopadzie chciałoby urodzić tylko 2,2% przyszłych mam. To ma sens – latem można spędzać długie godziny na świeżym powietrzu i czuć się jak na urlopie nawet we własnym domu, podczas gdy zimą niekiedy samo wyjście z domu na wiatr i mróz jest wyzwaniem. Poza tym z badań wynika, że połowa kobiet uważa, że ma za mały wpływ na to, w którym miesiącu urodzi i że chciałoby móc dokładniej ustalić, kiedy dziecko przyjdzie na świat. W Polsce najwięcej dzieci rodzi się w styczniu, co oznacza, że najchętniej „zabieramy się” za prokreację w kwietniu. Najmniej chętnie zaczynamy starania o powiększenie rodziny w zimnym lutym, co skutkuje najmniejszą liczbą urodzonych dzieci w grudniu. Żeby począć w wymarzonym czerwcu trzeba zacząć starać się o dziecko we wrześniu.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz