Pin It

Rozstępy, nadmiar kilogramów, rozciągnięta skóra… Ciało, które przez dziewięć miesięcy stanowi przytulne mieszkanko dla maluszka, ulega ogromnym przemianom. Wielu kobietom ciężko się z nimi pogodzić. Z myślą o nich Ashlee Wells Jackson, fotograf i mama, zainicjowała 4th Trimester Bodies Project.

Ashlee Wells Jackson podróżuje po świecie i namawia mamy do udziału w sesji fotograficznej, której celem jest pokazanie, jak w rzeczywistości wygląda ciało po ciąży i porodzie.

„Projekt powstał, ponieważ kobiety zbyt surowo oceniają swoje ciała. Żadna z nas nie może wygrać z idealnymi sylwetkami serwowanymi nam przez Photoshop i okładki magazynów. Macierzyństwo jest czymś świętym i powinno być celebrowane”, mówi Ashlee.

Każde zdjęcie pokazuje historię konkretnej kobiety i jej dziecka lub dzieci. Jedną z nich jest Jenny Myers, której usunięto jajnik i jajowód razem z ważącym ponad 6 kg guzem. Nie była pewna, czy kiedykolwiek uda się jej zajść w ciążę. Jednak wszystko skończyło się szczęśliwie: posiada już jedno dziecko i właśnie spodziewa się drugiego.

Pomysł na realizację projektu pojawił się w głowie Ashlee po narodzinach jej własnych dzieci. Xavier urodził się, gdy miała 23 lata. Kilka lat później ponownie zaszła w ciążę. Niestety, spośród bliźniaczek przeżyła tylko jedna.

„To doświadczenie sprawiło, że poczułam gorycz porażki. Miałam wrażenie, jakbym nie była w pełni kobietą i matką. Obwiniałam się o to, że nie byłam w stanie nic zrobić, aby obie dziewczynki mogły się urodzić zdrowe. Zdawałam sobie sprawę z tego, że takie myślenie było nielogiczne, ale mimo wszystko takie właśnie miałam odczucia. Wiem, że nie mogę zmienić świata, ale chciałam nauczyć się spoglądać na mnie, na moją historię, moje blizny w inny sposób. Zapragnęłam również, aby tego samego nauczyły się inne kobiety, i tak wszystko się zaczęło”, mówi fotograf.

Źródło: www.parentdish.ca, 4thtrimesterbodies.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz