Pin It

W ciąży należy unikać opalania. Dlaczego? Nadmierna ekspozycja na słońce stwarza ryzyko przegrzania organizmu, a hormonalne zmiany w połączeniu z promieniami UV mogą dać efekt w postaci przebarwień. Czasem jednak ciepłe morze kusi zbyt mocno, aby całkowicie zrezygnować z wakacyjnych przyjemności. Wówczas trzeba zadbać o odpowiednią ochronę skóry.

Wybierając się nad morze, a szczególnie w cieplejsze rejony, np. na południe Europy, koniecznie należy zabrać ze sobą balsam z filtrem. Dodać trzeba: bardzo wysokim filtrem. Nie wystarczy SPF20. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie filtr SPF50. Taką właśnie ochronę zapewnia mleczko La Roche Posay Anthelios dermo-pediatrics. Kosmetyk wprawdzie przeznaczony jest dla dzieci, jednak zdecydowałam się na niego z dwóch powodów. Po pierwsze, filtr to filtr, ważne, że wysoki. Po drugie, sięgając po balsam dla dzieci mamy pewność, że jest od przeznaczony dla delikatnej i wrażliwej skóry, a taka właśnie jest skóra w czasie ciąży.

Opakowanie w formie tubki zawiera 300 ml kosmetyku. Kupimy go wyłącznie w aptece, za ok. 60 zł. Co ważne, mleczko zapewnia ochronę nie tylko przed promieniowaniem UVB, ale również UVA. Kosmetyk jest bardzo wydajny dobrze się rozprowadza. Należy jednak wiedzieć, że jego ochronne działanie opiera się w głównej mierze na obecności filtrów mineralnych. Trzeba więc liczyć się z tym, że na skórze może być widoczna delikatna biała warstewka.

Producent zapewnia, że mleczko jest bardzo wodoodporne, i nie kłamie. Nawet po kąpieli w morzu da się wyczuć na skórze cienką warstwę kosmetyku. Nie zgodzę się jednak z inną informacją zawartą na opakowaniu, a mianowicie, że mleczko jest bezzapachowe. Może to kwestia ciążowego wyczulenia na aromaty, ale podczas nakładania kosmetyku dało się wyczuć specyficzny, niezbyt przyjemny (chemiczno-alkoholowy) zapach. Mimo to – polecam. Mleczko jest doskonałą propozycją nie tylko dla przyszłych mam, ale dla wszystkich, którzy planują letnie plażowanie.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz