Pin It

Każdego roku organizacja The International Association of Professional Birth Photograph prezentuje listę najlepszych fotografii związanych z porodem (sprawdź tutaj). Wśród tegorocznych laureatów znalazło się powyższe zdjęcie w wykonaniu Belle Verdiglione. Ta niesamowita fotografia to jednak tylko wycinek z całego reportażu pokazującego, jak wygląda tzw. łagodne cesarskie cięcie.

Obecność bliskiej osoby podczas operacji, kontakt skóra do skóry tuż po narodzinach dziecka – to niektóre z elementów tzw. łagodnego cesarskiego cięcia. W skrócie polega ono na tym, aby niektóre z istotnych elementów naturalnego porodu przenieść na grunt cesarskiego cięcia.

Dowiedz się więcej: Łagodne cesarskie cięcie coraz popularniejsze w USA. Na czym polega?

„Gdy nasze dziecko wyszło na świat, nikt nie wypowiedział ani jednego słowa. W tym momencie zegar zatrzymał się, świat przestał wirować, a ja wstrzymałam oddech” – mówi Em, mama dziecka uwiecznionego na fotografii. Jak wspomina w rozmowie z portalem Babyology, podczas operacji panowała miła atmosfera, na sali mógł być ojciec dziecka, para mogła przynieść swoją muzykę oraz swobodnie ze sobą rozmawiać. Oboje mogli patrzeć, jak ich dziecko jest wyciągane na zewnątrz i pojawia się na świecie. Para najpierw zobaczyła główkę, dopiero później resztę ciała. Było to dla nich na tyle niesamowite, że do dnia porodu nie wiedzieli, czy spodziewają się syna czy córki. Dopiero gdy reszta ciała noworodka pojawiła się na zewnątrz, okazało się, że to chłopiec. Maluch szybko został przystawiony do piersi mamy i otulony kocykiem przyniesionym z domu.

Polecamy: Mikrobiom: Kawałek gazy umieszczonej w pochwie matki może przekazać dziecku korzystne bakterie

Spójrz na te zdjęcia:

1

2

3

4

5

6

9

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Sprawdź jeszcze: Reportaż z narodzin – najlepsze zdjęcia 2017 r.

Fot. Belle Verdiglione, źródło: babyology

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz