Majtki siateczkowe Hartmann i podkłady Bella Mamma na czas połogu
Pin It

Płyn do higieny intymnej, podkłady poporodowe i majtki siateczkowe: to trzy podstawowe akcesoria higieniczne, które zapewnią szybkie i bezproblemowe gojenie się krocza. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku przez cały okres połogu wierna byłam dwóm: podkładom Bella Mamma i majtkom Hartmann.

Podkłady Bella Mamma dostępne są w opakowaniach po 10 sztuk. Do zakupu zachęca cena: ok. 3,50 zł za paczkę. Na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym, a wręcz można odnieść wrażenie, że nie podołają wyzwaniu, jakim jest obfite krwawienie po porodzie. W rzeczywistości jednak podkłady okazują się bardzo przydatne. Brak folii, która chroniłaby przed przeciekaniem, jest tak naprawdę nie wadą, lecz zaletą podkładów. Przepływ powietrza ułatwia bowiem gojenie się krocza. Chłonność jest odpowiednia, choć oczywiście na początku połogu, gdy krwawienie jest najsilniejsze, trzeba pamiętać o częstym zmienianiu podkładów. Mimo braku kleju podkłady nie przesuwają się, jednak na skutek braku skrzydełek czasem może dojść do zabrudzenia boków bielizny.

Na czas połogu zwykłe majtki bawełniane warto zastąpić specjalnymi majtkami siateczkowymi Hartmann (cena: ok. 2,50 zł za sztukę). Według mnie – produkt bez wad. Dzięki siateczkowej strukturze ułatwiają „oddychanie” okolicom intymnym. Są wielorazowego użytku: wszelkie zabrudzenia z łatwością można usunąć, piorąc majtki w wodzie z mydłem. Utrzymują na miejscu podkład poporodowy, trzeba jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru majtek (dostępne są w rozmiarach od S do XXL).

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz