Pin It

Makrosomia płodu, czyli nadmierna masa urodzeniowa, często towarzyszy cukrzycy ciążowej. Mówi się o niej wtedy, gdy maluszek waży powyżej 4 kg. Z badania przeprowadzonego przez hiszpańskich naukowców wynika, że umiarkowana gimnastyka w drugim i trzecim trymestrze ciąży, wykonywana trzy razy w tygodniu, zmniejsza aż o połowę ryzyko makrosomii.

W badaniu wzięło udział 510 ciężarnych kobiet, które nie podejmowały regularnej aktywności fizycznej, tzn. ćwiczyły mniej niż trzy razy w tygodniu lub krócej niż 22 minuty.

Naturalne i zdrowe produkty StraganuZdrowia

Uczestniczki otrzymały zalecenia, aby ćwiczyć trzy razy w tygodniu po 55 minut, począwszy od 10-12 tygodnia ciąży do 38-39 tygodnia. Aktywność polegała głównie na ćwiczeniach rozciągających, wzmacniających mięśnie, ale również na lekkich ćwiczeniach aerobowych.

Sesje treningowe pozwoliły znacząco zmniejszyć ryzyko makrosomii (aż o 58 proc.), a tym samym również cesarskiego cięcia (o 34 proc.).

Źródło: www.sciencedaily.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz