Mama asystuje przy cesarce, wyciągając dziecko z brzucha
Pin It

Gerri Wolfe mieszka w Australii, ma 41 lat i jedenaścioro dzieci. W zeszłym miesiącu urodziła bliźnięta, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mama aktywnie uczestniczyła w narodzinach swoich córek. To ona, nie lekarz, jako pierwsza wzięła do rąk swoje dzieci.

Kobieta była zdruzgotana, gdy dowiedziała się, że w wyniku komplikacji jej dzieci muszą narodzić się przez cesarkę w 36. tygodniu ciąży. Gerri ma już za sobą 5 cesarskich cięć. „Moje poprzednie cesarskie cięcia były bardzo sterylne, chirurgiczne i bezosobowe” – wspomina Wolfe. Tym razem postanowiła więc aktywnie uczestniczyć w operacji. Oznacza to, że lekarze normalnie wykonali cesarkę, z jedna różnicą: na końcu to mama pomogła dzieciom wydostać się z brzucha.


Pomimo początkowej dezaprobaty jej lekarza, Wolf zapoznała się z całą procedurą cesarskiego cięcia i przekonała go do swoich planów. „To jest moje ciało, mój poród i moje dziecko” – powiedziała Wolf. W ten sposób chciała „odzyskać swój poród”, nadać mu bardziej osobistego znaczenia.

Dziewczynki urodziły się 22 grudnia 2014 roku. Lekarze poinstruowali mamę przed operacją, aby niczego nie dotykała i poruszyła się dopiero wtedy, gdy ją o tym poinformują. Zadbali o to, aby była sterylna i przywitała dzieci w długich po łokcie rękawiczkach. Kobieta opisała to doświadczenie jako niesamowicie osobiste, nawet bardziej niż poród naturalny.

Narodzone bliźniaczki to Matilda i Violet. Dziewczynki przyszły na świat w John Hunter Hospital w Newcastle. Są zdrowe i radosne.

źródło: www.dailymail.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz