Pin It

Jakie są zalety bycia w ciąży, sprawiające, że ten czas jest dla kobiet wyjątkowy? Możesz bezkarnie przegryzać lody ogórkiem, wylegiwać się do góry krągłym brzuszkiem i wydawać pieniądze na nową garderobę. A co najlepsze – nikomu nie musisz się z tego tłumaczyć! Ankieta przeprowadzona przez brytyjski portal MyVoucherCodes ujawniła, jakie drobne rzeczy związane z okresem ciąży najbardziej nas cieszą. 

W ankiecie wzięło udział ponad tysiąc matek powyżej 18. roku życia, mieszkających w Wielkiej Brytanii. 76 proc. z nich zadeklarowało, że ciąża była dla nich radosnym czasem, 15 proc. stwierdziło, że miało lepsze i gorsze momenty, a tylko 9 proc. ankietowanych kobiet przyznało, że ciąża nie była dla nich najlepszym okresem w życiu. Jakie pozytywne strony ciąży dostrzegane były najczęściej? Oto lista „top 10” zalet błogosławionego stanu (ankieta dawała możliwość wskazania kilku odpowiedzi).

1. Mogę jeść więcej – 89 proc.

2. Mogę mniej ćwiczyć – 74 proc.

3. Czuję ruchy dziecka – 71 proc.

4. Mogę kupować nowe ubrania – 67 proc.

5. Podoba mi się ogólne uczucie bycia w ciąży – 64 proc.

6. Ustępują mi miejsca – 54 proc.

7. Mam wymówkę, żeby się wylegiwać – 51 proc.

8. Partner poświęca mi więcej uwagi – 46 proc.

9. Mam wymówkę, żeby nie uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich – 38 proc.

10. W pracy okazują mi więcej względów – 32 proc.

Co ciekawe, mamy wykorzystywały fakt bycia w ciąży do swoich „niecnych” celów. Przyznało się do tego 67 proc. kobiet. Ciąża była dla nich wymówką, żeby zyskać wolny dzień w pracy, nie spotykać się ze znajomymi, a nawet… żeby zdobyć darmowe jedzenie.

Źródło: www.askamum.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz