Pin It

Czekolada i kiszone ogórki to prawdopodobnie najbardziej popularne zachcianki ciążowe. Czasem jednak zdarza się, że nagle pojawia się chęć na takie specyfiki jak mydło czy pasta do zębów.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez C&G Baby Club Community, mamy, które doświadczają takich zachcianek, często odczuwają… zażenowanie. Do zainteresowania mydłem przyznało się 11 proc. ankietowanych, natomiast ochotę na pastę do zębów zadeklarowało 5 proc. kobiet. Niektóre mamy stwierdziły, że czasem wyjątkowo pociąga je zapach kory drzewa czy pasty do butów. Takie zachcianki ciążowe wywołują wstyd u niemal połowy ankietowanych.

Różnego typu żywieniowe zachcianki dotyczą ok. 36 proc. kobiet w ciąży. 49 proc. mam twierdzi, że nagła chęć na określony produkt jest nieraz tak duża, że bez wahania wsiadają do samochodu i pokonują wiele kilometrów, aby go zdobyć. „Ofiarami” zachcianek są również partnerzy. 36 proc. przyszłych mam potwierdza, że wysyła do sklepu w środku nocy swoich towarzyszy. Co ciekawe, do spełniania tych pragnień angażowani są również inni członkowie rodziny i przyjaciele – tak przyznaje 32 proc. ankietowanych.

Źródło: www.express.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz