pamietnik ciazy zapiski od serca
Pin It

Kiedy zachodzisz w pierwszą ciążę, wszystko, co z nią związane wydaje się obce. Jakie badania powinnam wykonać? Co powinnam jeść? Na co szczególnie uważać? Co przygotować na narodziny dziecka? Pytania mnożą się z każdym kolejnym tygodniem. Gdzie szukać wsparcia? Jakie lektury wybierać, czym jest Pamiętnik ciąży i czy warto po niego sięgnąć?

Położna ponad wszystko

Nieocenionym źródłem wiedzy jest dobra i rzetelna położna. To dzięki regularnym z nią spotkaniom możemy na bieżąco rozwiewać nasze wątpliwości i towarzyszące ciąży rozterki. I choć wciąż panuje przekonanie, że położną spotykamy tylko na porodówce oraz na wizycie patronażowej po porodzie, warto przypomnieć o tym, że KAŻDEJ kobiecie od 21. tygodnia ciąży przysługuje w ramach NFZ jedno, a od 32. tyg. dwa spotkania edukacyjne w tygodniu, na których odpowie ona na wszystkie nasze pytania, doradzi, wysłucha i pomoże w wielu kwestiach. Taka szkoła ciąży i rodzenia w jednym. Do tego za darmo. Warto skorzystać z tej możliwości.

Więcej na temat:

Lektury ciążowe

Wiele kobiet, po tym, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, idzie do biblioteki/księgarni i bierze ze sobą stos poradników, które mają jej pomóc w przeżyciu tych rewolucyjnych dziewięciu miesięcy w życiu i przygotować na przyjście maluszka. My przestudiowaliśmy kilka z nich i możemy polecić Wam lektury, które nie wystraszą, nie wzbudzą paniki ani nie wywołają kompleksów u przyszłej mamy (a to bardzo ważne!). Znajdziecie je pod tym adresem: Książki na czas ciąży – 10 najlepszych propozycji

Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca

Jest jeszcze jedna rzecz, która może Wam pomóc w spokojnym przeżyciu tego wyjątkowego czasu. To najnowsza pozycja Wydawnictwa Publicat, czyli Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca.

I choć nazwa wskazuje na to, że w pamiętniku znajdziemy miejsce głównie na notatki, wspomnienia, opisy szczególnych wydarzeń, Pamiętnik ciąży to zdecydowanie coś więcej. Spełnia on funkcję zarówno pamiętnika, jak i albumu oraz przewodnika.

  • Pamiętnika, bo faktycznie mamy sporo miejsca na notatki i wspomnienia. Pomocne w tym uzupełnianiu są pytania, cytaty, wskazówki podane przez autorów.
  • Albumu, bo znajdziemy tam specjalne przestrzenie na zdjęcia, rysunki, obrazy USG. Samo wydanie Pamiętnika ma formę albumu.
  • Przewodnika, ponieważ oprócz miejsca na zapiski i fotografie, Pamiętnik ciąży zawiera szereg ważnych informacji. Każdemu tygodniowi ciąży przypisane są istotne dla tego czasu zagadnienia. W pierwszych tygodniach przeczytamy na temat tego, co w czasie ciąży może szkodzić, jak będzie wyglądać pierwsza wizyta u ginekologa, czy jakich pokarmów unikać, a jakie wybierać. W okolicach drugiego trymestru znajdziemy informacje o leczeniu zębów w czasie ciąży, seksie i badaniach prenatalnych, a kartki z trzeciego trymestru są zapełnione wiedzą okołoporodową oraz tą, dotyczącą noworodka.

Co ważne, wszystkie informacje są przygotowane z należytą rzetelnością i w konsultacji z wieloma specjalistami. Do tego, jest ich naprawdę dużo! Pamiętnik ma ponad 100 stron i na każdej z nich znajdziemy coś wartościowego.

Jedynym minusem (który jednocześnie może być plusem, ale o tym dalej) tego wydania jest dosyć duży rozmiar Pamiętnika. Nie możemy go sobie wrzucić od tak do torby, nie należy bowiem do lektur/zeszytów kieszonkowych. Dla osób, które lubią na bieżąco spisywać swoje przemyślenia w formie pamiętnika, może to być wada. Dla kobiet, które cenią sobie funkcjonalność, ale połączoną z estetyką, rozmiar i twarda okładka mogą okazać się zaletą – dzięki tak ładnemu i porządnemu wydaniu, nasz pamiętnik stanie się albumem, który z pewnością przetrwa próbę czasu.

Podsumowując, Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca to pięknie zaprojektowane, świetnie zredagowane i z głową zorganizowane wydanie dla każdej przyszłej mamy. To super pomysł na prezent dla żony, siostry, córki, przyjaciółki i… siebie samej, który poprowadzi każdą ciężarną przez ten trudny, ale niesamowity czas i pozwoli stworzyć niepowtarzalną pamiątkę na lata. Dla nas, ekstra!

pamietnik ciazy zapiski od serca

pamietnik ciazy zapiski od serca

pamietnik ciazy zapiski od serca
pamietnik ciazy zapiski od serca

pamietnik ciazy zapiski od serca

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz