Pin It

Ciążowe hormony sprawiają, że dziąsła stają się rozpulchnione i przekrwione. Często pojawia się więc problem nadwrażliwości i krwawienia podczas szczotkowania. Z pomocą przychodzi pasta do zębów Lacalut Sensitive.

Pasta Lacalut Sensitive jest produktem niemieckim, oferowanym przez firmę Dr. Theiss Naturwaren GmbH. Tubka o pojemności 75 ml kosztuje ok. 12 zł. W skład pasty wchodzą fluorek glinu i aminofluorek, które chronią przed próchnicą, oraz mleczan gliny, który z kolei ma za zadanie ograniczyć krwawienie z dziąseł.

Pasta ma delikatny miętowy zapach. Choć nie możemy spodziewać się po niej bardzo silnego odświeżenia jak w przypadku niektórych mocno aromatyzowanych past, to i tak spełnia swoje zadanie. Pozostawia w ustach uczucie czystości i orzeźwienia. Lacalut pieni się słabiej w porównaniu do zwykłych past, jest jednak produktem dość wydajnym: na szczoteczkę wystarczy nałożyć dosłownie odrobinę preparatu. Najważniejszym zadaniem pasty Lacalut Sensitive jest zmniejszenie nadwrażliwości zębów oraz ograniczenie krwawienia z dziąseł. W tej roli sprawdza się doskonale. Przy systematycznym stosowaniu zauważymy wyraźną poprawę kondycji dziąseł.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz