Pin It

Wiele mam, które urodziły swoje maleństwo poprzez cesarskie cięcie, doświadcza z tego powodu wyrzutów sumienia. Bo to nie to samo co poród naturalny. Bo to operacja. Jak jednak pokazują zdjęcia, które fotograf Jessica Bender wykonała podczas cesarskiego cięcia swojej przyjaciółki Carly, również taki poród może być magiczny i wyjątkowy.

„Nie mogłam oderwać oczu od tego, co widziałam. Były momenty, kiedy niemal zapominałam robić zdjęcia, bo byłam zachwycona niezwykłością całego wydarzenia”, mówi Jessica.

Fotograf podkreśla, że uczestnictwo w porodzie przyjaciółki zmieniło jej sposób postrzegania cesarskiego cięcia. „Zobaczyłam, że taki poród również może być pełnym spokoju i radości doświadczeniem. Nie musi mu towarzyszyć strach”, wyjaśnia.

 

Zdjęcia pokazują różne momenty porodu, od rozpoczęcia operacji po chwilę, gdy Carly po raz pierwszy widzi swojego synka Eliasa. Jessica ma nadzieję, że osoby, które zobaczą te zdjęcia, zmienią swoje postrzeganie cesarskiego cięcia. „Każdy sposób porodu, który gwarantuje zdrowie i bezpieczeństwo i dziecku, i mamie, jest dobrym sposobem. Cesarskie cięcie też może być piękne. Tak samo jak przy porodzie naturalnym jest to spotkanie rodziny z dzieckiem. I w takim samym stopniu jest to cudem”, podkreśla fotograf.

Źródło: www.huffingtonpost.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz