Pin It

„Uwolnić poród” – taki tytuł nosi film, którego światowa premiera będzie miała miejsce w najbliższy czwartek, 20 września. Zostanie on wyświetlony w wielu miastach świata w tym samym dniu, w ramach międzynarodowej akcji „Freedom for Birth”.

Dokument opowiada historię węgierskiej położnej Agnes Gereb, która została aresztowana za przyjmowanie porodów domowych. Film twórców Toni Harman i Alexa Wakeford zwraca uwagę na to, jak współcześnie traktowany jest poród i zachęca do dyskusji na temat praw człowieka odnośnie miejsca i sposobu porodu. Przedstawia on sytuację położnictwa na całym świecie.

Toni Harman i Alexa Wakeford to również autorzy międzynarodowego projektu filmowego One World Birth, który przy pomocy wielu ekspertów skupia się na realizowaniu materiałów edukacyjnych na temat porodu.

Projekcję będzie można zobaczyć w czwartek o godz. 13:00 w siedzibie Fundacji Rodzić po Ludzku (ul. Nowolipie 13/15, Warszawa). Pokaz jest organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem DOULA w Polsce. Tuż po nim będzie miała miejsce dyskusja z udziałem Anny Otffinowskiej (prezes Fundacji) oraz Małgorzaty Boreckiej (prezes Stowarzyszenia). Wstęp na projekcję jest darmowy, jednak wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Ponowna szansa na obejrzenie filmu będzie 27.09.2012 o godzinie 18.00 w tym samym miejscu. Wcześniej jednak należy zgłosić swój udział:  (22) 887 78 76.

Premiera będzie miała również miejsce w Warsztacie (pl. Konstytucji 4, Warszawa), gdzie na godz. 19.00 zaprasza Łagodny Poród (zapisy :www.uwolnicporod.ezapisy.pl).

W Trójmiescie seans organizuje Polska Szkoła Masażu Shantala, początek o godz. 19.00. Zapisy: www.shantala.ezapisy.pl/gdansk

Twórcy „Freedom for Birth” pragną, aby tego samego dnia odbyło się 1000 premier tego filmu w różnych zakątkach świata.

Dokument trwa 60 minut.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz