Pin It

Pod koniec 2012 roku Rzeczpospolita (wspólnie z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia) opublikowała zestawienie najlepszych szpitali w Polsce, w tym ranking szpitali położniczych. Brano w nim pod uwagę bezpieczeństwo pacjentów, ilość skarg, komfort pobytu i jakość usług. 

Na trzecim miejscu w zestawieniu publicznych szpitali zabiegowych znalazł się Samodzielny Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. E. Biernackiego w Bydgoszczy. Piąte miejsce zajął Specjalistyczny Szpital im. Św. Zofii w Warszawie, na siódmym miejscu jest Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu, a na ósmym – Ginekologiczno – Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Z kolei w ostatnim rankingu szpitali położniczych miesięcznika Wprost (z 2009 roku) najlepszy okazał się Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny AM w Poznaniu, za nim Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a na trzecim miejscu był Szpital Uniwersytecki, Oddział Kliniczny Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Onkologii w Krakowie.

Fundacja Rodzić po ludzku ostatni ranking przeprowadziła w 2006 roku. Wtedy najlepszy okazał się Szpital im. F. Żaczka w Pucku, który wyróżnił się doskonałą obsługą, kameralnymi salami i… widokiem na morze. Drugie miejsce zajął Szpital na ul. Łopuskiego 3 w Kołobrzegu, w którym każda sala zawiera maksymalnie dwa łóżka, a rodzące dostawały pełne wsparcie położnych. Trzecie miejsce dostał wtedy Szpital im. Czerwiakowskiego w Krakowie.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz