Pin It

Kampania Po prostu Położna ma na celu informowanie kobiet, że od 21. tygodnia ciąży mogą uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych z położną gwarantowanych przez NFZ. Z możliwości tej korzysta aktualnie jedynie 3,5% kobiet spodziewających się dziecka. Spośród pozostałych 96,5% kobiet, większość poznaje swoją położną dopiero na sali porodowej i podczas wizyt patronażowych. Sytuację tę ma zmienić kampania, która jesienią tego roku dotrze do największych polskich miast, aby w towarzystwie Agnieszki Maciąg i położnej Ewy Janiuk spotkać się przyszłymi mamami. Organizatorem akcji jest fundacja współtworząca portal Siostra Ania.

Kampania Po prostu Położna skierowana jest przede wszystkim do kobiet planujących ciążę oraz będących w ciąży. Jej głównym celem jest dotarcie do nich z informacją o tym, że od 21. tygodnia ciąży jeden raz w tygodniu, a od 32. dwa razy w tygodniu mogą brać udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych z położną, podczas których zapewni im ona emocjonalne wsparcie, pomoże w opracowaniu planu opieki okołoporodowej i rozwieje wątpliwości związane z porodem.

Polskie kobiety spodziewające się dziecka regularnie odwiedzają lekarza, pilnują terminów badań i dbają o nienarodzone życie, jednak z powodu wielu niepewności i lęku przed porodem nie zawsze mogą w pełni cieszyć się z tego wyjątkowego czasu, jakim jest ciąża. O te aspekty emocjonalne, przygotowanie do zmiany jaką jest rodzicielstwo oraz przygotowanie do porodu troszczy się położna, która może podzielić się swoją ekspercką wiedzą i udzielić przyszłej mamie profesjonalnego wsparcia. Aby było to jednak możliwe – obie Panie – położna i przyszła mama – powinny spotkać się dużo wcześniej niż na porodówce.

Kampania Po Prostu Położna chce zachęcić kobiety do udziału w spotkaniach edukacyjnych z położną oraz zapoznać je z szerokim wachlarzem umiejętności, kompetencji i praw, jakie posiada położna. W tym celu w największych miastach w Polsce zostanie przeprowadzony cykl bezpłatnych warsztatów. W każdym spotkaniu weźmie udział Agnieszka Maciąg – Twarz kampanii – znana modelka, prezenterka, piosenkarka i przede wszystkim mama oraz Ewa Janiuk – Ekspert kampanii – położna od ponad 26 lat aktywnie zaangażowana w działalność w środowisku położniczym.

Szczegółowe informacje dotyczące miejsc i terminów warsztatów będą niebawem dostępne na głównej stronie akcji: www.poprostupolozna.pl oraz na facebooku.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

1 KOMENTARZ

Odpowiedz