Starania o dziecko może przyspieszyć... brukselka!
Pin It

Nie cierpią jej dzieci, a i niektórzy dorośli krzywią się na jej widok. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że jedzenie brukselki może przyspieszyć starania o dziecko. 

Badania przeprowadzono w Harley Street Fertility Clinic. Pracujący tam lekarze zauważyli, że 9% wszystkich poczęć w roku miało miejsce w ciągu bożonarodzeniowego weekendu. Przeanalizowano więc, jak zmienia się dieta osób starających się o dziecko w tym czasie. Okazało się, że niemal każda z pacjentek zajadała się w tym czasie brukselką, która jest tradycyjnym, świątecznym przysmakiem w Wielkiej Brytanii.

– Ta zielona mini-sałata działa cuda dla płodności. Jest pełna kwasu foliowego, który zwiększa płodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – wyjaśniła na łamach portalu Parentdish.co.uk dr. Neema Sawides, pracująca w klinice ekspert żywienia. – Bogactwo witamin pozwala natomiast utrzymać wysoki poziom plemników w spermie i wytworzyć w macicy warunki idealne do zagnieżdżenia się tam plemnika. Do tego brukselka jest pełna składnika o nazwie di-indolylmetan, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom estrogenów w organizmie.

Lekarze z Harley Street Fertility Clinic polecają też inne, nieco ciekawsze w smaku produkty, które mogą zwiększyć płodność: banany, szparagi, jajka, migdały i małże. Nie wykluczają też, że na zwiększenie szans na poczęcie dziecka w okresie Świąt może mieć wpływ brak stresu i beztroska oraz pełna miłości atmosfera panująca w tym czasie w większości domów.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz