poród
Pin It

Angela Gallo to doula i fotograf specjalizująca się w sesjach porodowych. Australijka chce sfotografować rodzące kobiety z całego świata, aby przekonać innych, że poród to piękne i potężne doświadczenie.

Angela dąży do tego, by ludzie zaczęli inaczej postrzegać poród. Martwi ją, że tak wiele osób nadal uznaje go za obrzydliwe i przerażające doświadczenie. „Ludzie są bombardowani negatywnymi informacjami, które są prawie zawsze przesadzone i niedokładne. Nieważne, czy pochodzą one od przyjaciół, rodziny, profesjonalistów czy z Internetu. W rezultacie prowadzi to jedynie do strachu i zwątpienia” – mówi.

Jej dotychczasowe zdjęcia pokazują kobiety i dzieci podczas porodu i tuż po narodzinach. Fotografka chce, aby jej zdjęcia były przeciwwagą do medykalizacji porodu, urastającej obecnie do rangi normy. Jej zdaniem kobiety są spragnione pozytywnych zmian w porodzie.

Aby zmienić ten negatywny obraz krążący wokół tematu narodzin, fotografka ma zamiar wydać album, w którym ukaże rodzące kobiety z całego świata. – Chcę, aby kobiety oglądające te zdjęcia, pomyślały: „Och, czekaj. To nie są narodziny, jakie zazwyczaj widzę. Może nie muszę się bać. Może uda mi się zrobić to inaczej. Być może istnieje lepszy sposób” – wyjaśnia.

Polecamy: Sesje porodowe: Fotograf na porodówce powinien być jak cień

Doula chce pokazać, że poród może być wzmacniającym, pięknym i transformującym doświadczeniem. W tym celu przez pół roku ma zamiar podróżować z mężem i dwójką dzieci po całym świecie. Chce wspólnie z rodziną badać tematykę ciąży, porodu i rodzicielstwa w różnych kulturach. Zwieńczeniem będzie książka o roboczym tytule „Narodziny w wielkim świecie”, która ma podważać istniejące normy społeczne i kulturowe dot. porodu we współczesnym świecie.

Album ma inspirować i sprawiać, że kobiety i mężczyźni zmienią swoje nastawienie do tego tematu. W celu sfinansowania podróży i produkcji książki, Angela uruchomiła projekt crowdfundingowy na Indiegogo.

12

3

4

5

6

8

13

9

10

11Źródło: Bored Panda, Daily Mail, angelagallo.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz