Sylwester w ciąży
Pin It

Wszechobecny huk fajerwerków i głośna muzyka, szampan lejący się strumieniami – to jednocześnie zalety i wady Nowego Roku. Wady, jeśli akurat jesteś w ciąży i nie możesz uczestniczyć w całym tym szaleństwie. Jak świętować Sylwester w ciąży?

Niektóre mamy chcą lub muszą tego wieczora iść na tradycyjną, noworoczną imprezę. Choć nogi puchną, a oczy zamykają się ze zmęczenia, dzielnie wytrzymują do północy. Jeśli jesteś jedną z mam, które nie chcą afiszować się na imprezie ze swoim odmiennym stanem, postaraj się przynajmniej nie zaszkodzić dziecku. Zamiast szpilek wybierz buty na płaskim obcasie, a zamiast szampana – szampan bezalkoholowy. Jedyną bolączką ciężarnej mamy, która decyduje się iść na imprezę sylwestrową, może być wszechobecny dym papierosowy. Na szczęście obecnie już nie można palić w większości kawiarni i restauracji, dlatego chociaż tam można odetchnąć świeżym powietrzem. Pamiętaj, że to zdrowie twoje i twojego dziecka jest najważniejsze. Dlatego, jeśli partner nalega na zabawę sylwestrową, mimo że warunki na niej panujące nie sprzyjają ciężarnym, warto się zastanowić, czy bardziej zależy mu na zdrowiu twoim i dziecka, czy na zabawie.

Telewizor i ptasie mleczko

Na szczęście Sylwestrowych scenariuszy są setki i wcale nie jesteśmy skazane na przebywanie w dymie papierosowym i oparach alkoholu. Część mam nawet woli spędzić ten wieczór w domu, przed telewizorem, gdzie nie trzeba będzie wbijać siew wieczorową suknię i będzie można pójść spać choćby przed północą. W ciąży jesteśmy wszak tylko przez kilka miesięcy, podczas których musimy o siebie maksymalnie dbać, a Sylwestrów mamy przed sobą jeszcze dziesiątki. Zdążymy się wybawić, a teraz… mamy ochotę po prostu otworzyć ptasie mleczko, obejrzeć komedię romantyczną i iść spać.

Plotki i koleżanki

Jeśli przyszła mama ma nieco więcej wigoru, może sama zorganizować wymarzoną zabawę sylwestrową. Jeśli tylko ma kilka ciężarnych koleżanek lub znajomych mam, może zaprosić je do siebie na wspólny, bajeczny wieczór. Unikną w ten sposób dyktatu zakrapianego alkoholem i świętowanego głośną muzyką i fajerwerkami przyjęcia i będą mogły robić to, co tylko przyjdzie im do głowy. W menu mogą być rozgrzewające zupy, pyszne sałatki, nieco słodkości i herbata zimowa, a z rozrywek ciekawy film na DVD, gry towarzyskie lub po prostu plotki. Na takiego Sylwestra można zaprosić też partnerów, którzy być może z zainteresowaniem przyjmą taką odmianę.

Nocna zmiana

Na ten wieczór istnieje jeszcze wiele ciekawych pomysłów. Jednym z nich jest przyjęcie w gronie… abstynentów. Część przyszłych mam dobrze się na nich czuje, bo nie musi się ciągle tłumaczyć z tego, że nie pije szampana, a zabawa jest przy tym równie udana, co na zwykłej imprezie. Inny wariant to wyjazd do SPA z przyjaciółką lub partnerem. Tam nikt nie będzie wam dyktował, jak macie uczcić ten dzień – możecie iść na spacer po plaży, spędzić go w pokoju lub na imprezie w restauracji. Jeszcze inne przyszłe mamy idą w tą noc do… pracy! Skoro i tak nie mogą pić alkoholu, tańczyć do świtu czy założyć obcisłej sukni i wysokich obcasów, nie jest im żal spędzić tego wieczora z dala od znajomych. Czują nawet ulgę, że nie będą musiały uczestniczyć w całym tym szaleństwie.

Na podstawie: www.parentdish.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz