Pin It

W Szanghajskim szpitalu urodziło się dziecko ważące ponad 6 kg. Mama noworodka, 27-letnia Chinka, jest dumna z rozmiarów bobasa i twierdzi, że to zasługa jej diety: codziennie jadła jajka, dużo owoców i piła mleko. Większość czasu spędzała, odpoczywając w łóżku.

Tym samym chiński noworodek dołączył do grona największych „maluchów”, które urodziły się w 2013 roku. Dzieci ważące ponad 6 kg przyszły na świat również w Niemczech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych.

W przypadku gdy noworodek ma masę urodzeniową powyżej 4 kg, mówi się o makrosomii. Specjaliści sądzą, że jej konsekwencje – otyłość, cukrzyca – mogą ujawnić się dopiero w dorosłym życiu.

Według Księgi rekordów Guinnessa największe dziecko urodziło się w Ohio w 1879 roku i ważyło ponad 10 kg. Niestety, zmarło tuż po narodzinach. Natomiast rekord w przypadku Chin należy do noworodka, który przyszedł na świat w 2012 roku i ważył 7 kg.

Źródło: www.huffingtonpost.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz