World Baby Shower Shakiry i Gerarda Pique
Pin It

Shakira, piosenkarka i Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, wraz z partnerem Gerardem Piqué – czołowym piłkarzem FC Barcelony – z radością oczekują drugiego dziecka. Jednocześnie realizują projekt UNICEFU World Baby Shower. Celem akcji jest wsparcie zagrożonych dzieci w najdalszych zakątkach świata.

Po sukcesie inicjatywy z okazji przyjścia na świat ich pierwszego syna –Mediolana – Shakira i Piqué postanowili również tym razem dołączyć do akcji. Coraz popularniejszy w Polsce zwyczaj baby shower ma na celu świętowanie zbliżającego się momentu przyjścia dziecka na świat. ProjektWorld Baby Shower nadaje mu dodatkowego znaczenia – wsparcia tych dzieci i mam, które tego najbardziej potrzebują.

„Wkrótce będziemy witać na świecie nasze drugie dziecko, dlatego chcemy pomagać także innym dzieciom, żyjącym w skrajnej biedzie oraz przyczyniać się do stałego ich zaopatrzenia w niezbędne do przeżycia w trudnym otoczeniu rzeczy (jedzenie, ubrania, lekarstwa).” – powiedziała znana artystka.

Na potrzeby akcji powstała strona internetowa www.worldbabyshower.org, na której można kupić specjalny prezent oraz utworzyć własny profil. Podarunki dla przyszłej mamy można uzupełnić o prezent dla dzieci żyjących z dala od cywilizacji, walczących wielokrotnie o przetrwanie. Wśród „upominków” UNICEFU znajdziemy szczepionki przeciw odrze, koce, jedzenie, wyprawkę, czy apteczkę pierwszej pomocy.

W wyniku pierwszego World Baby Shower zebrano:

  • 3,8 ton terapeutycznego jedzenia, chroniącego dzieci przed ciężkim niedożywieniem,
  • około 80 000 szczepionek przeciwko paraliżowi dziecięcemu,
  • 200 000 saszetek ORS (mieszanka glukozy i chlorku sodu, zapobiegająca wyniszczeniu organizmu),
  • ponad 1000 moskitier nasączonych insektycydami, chroniących przed malarią,
  • ponad 150 przenośnych wag dziecięcych i niemowlęcych, dzięki którym można wykryć wczesne stadium niedożywienia i innych chorób.

Słynna mama zachęca również przyszłe mamy do tworzenia własnego Światowego Baby Shower na stronie UNICEFU. W ten sposób można propagować szczytną akcję wśród znajomych i rodziny, zachęcając ich do finansowego wsparcia.

Jak twierdzi słynna para: „Nie musisz być gwiazdą, żeby zmieniać świat!”.

Źródło: www.unicef.org

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz