Pin It

Huśtawki nastroju, płaczliwość, drażliwość to niemal chleb powszedni każdej przyszłej mamy. Jak sobie poradzić z nie najlepszym humorem? Pójść na spacer! Naukowcy z University College Dublin przekonują, że jest to wyjątkowo prosty i skuteczny sposób na przygnębiający nastrój w ciąży.

Specjaliści przeanalizowali styl życia 700 kobiet w pierwszej połowie ciąży, głównie pod kątem nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Okazało się, że 30-minutowy spacer pięć razy w tygodniu był jedną z najlepszych metod na poprawę nastroju.

„Smutek w ciąży jest dość częstym problemem, a najprostszą receptą jest spacer. Kobiety, które regularnie wychodziły na spacer, były nie tylko zdrowsze, ale również deklarowały lepszy nastrój niż kobiety z grupy kontrolnej”, mówi prof. Fionnuala McAuliffe.

Spacer to doskonałe ćwiczenie dla przyszłych mam, szczególnie dla tych, które przed ciążą nie uprawiały regularnie żadnego sportu. Jest łagodny dla stawów, nie wymaga dużego wysiłku ani specjalnych przygotowań czy akcesoriów.

Źródło: www.motherandbaby.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

BRAK KOMENTARZY

Odpowiedz